نشست خبری سرپرست اتحادیه استان و تشریح ویژه برنامه مدرسه انقلاب

  • جمعه, 12 بهمن 1397 ساعت 07:49
  • منتشرشده در اخبار استان
  • خواندن 157 دفعه

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کردستان ، سید علیرضا عزیزی در نشست خبری تشریح راه‌اندازی مدارس انقلاب استان کردستان اظهار کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی از سال 58 در سراسر کشور تصویب و ایجاد شد و براین اساس تاریخچه شکل‌گیری این اتحادیه‌ها به انقلاب برمی‌گردد.

وی اتحادیه را پرچمدار جنبش دانش‌آموزی در انقلاب ذکر کرد و افزود: در راستای تربیت نیروهای انقلابی و احیای حس انقلابی در مدارس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی براساس شیوه‌نامه‌ای که از مرکز دریافت کرده اقدام به تشکیل مدارس انقلابی در چند مدرسه سطح استان کردستان کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال در تک تک شهرستان‌های استان مدرسه انقلابی خواهیم داشت و جشن تشکیل این مدارس در دهه فجر برپا خواهد شد. 

سرپرست اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزی کردستان بیان کرد: در حال حاضر 26 مدرسه انقلابی در استان کردستان فعال شده که از این تعداد هشت مورد در شهرستان سقز و در هر شهرستان دیگر استان دو مدرسه ایجاد شده است.

*برگزاری جشن مدرسه انقلاب در مدرسه جماران سنندج

عزیزی عنوان کرد: در 17 بهمن ماه جاری جشن مدرسه انقلاب به صورت ویژه در مدرسه جماران شهر سنندج برگزار می‌شود و در این مدرسه 10 غرفه برپا خواهد شد که دانش‌آموزان کاری متفاوت با سایر نمایشگاه‌ها را با محوریت محرومیت‌زدایی به اجرا خواهند گذاشت.

وی با بیان اینکه سعی براین است که دانش‌آموزان به عنوان راویان انقلاب پرورش یابند، یادآور شد: در هر یک از غرفه‌های نمایشگاه مدرسه جماران یک دانش‌آموز راوی حضور خواهد داشت.

وی تدوین نشریه دانش‌آموزی با عنوان ماهنامه دانش‌آموزی را از دیگر فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی برشمرد و گفت: این نشریه نیز در ایام دهه فجر رونمایی خواهد شد.

*برگزاری کرسی‌ آزاداندیشی در مدرسه انقلاب

سرپرست اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزی کردستان اضافه کرد: برگزاری کرسی آزاد اندیشی و برگزاری جشن مدرسه انقلاب در روستای قلعه نیز از دیگر برنامه‌های در دست اقدام این اتحادیه به شمار می‌رود که با مشارکت دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

عزیزی اظهار کرد: راه‌اندازی مرکز خیریه برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند، برگزاری کارگاه‌های تخصصی ویژه والدین دانش‌آموزان، ورود به مدارس شبانه‌روزی برای استعدادیابی و خدمت به دانش‌آموزان مناطق روستایی نیز به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی در سطح استان کردستان انجام می‌شود.

*وجود 200 مدرسه انجمن اسلامی در کردستان

وی با بیان اینکه در حال حاضر 200 مدرسه انجمن اسلامی در سطح استان کردستان داریم، اضافه کرد: بیش از 600 دانش‌اموز عضو این اتحادیه هستند.

وی هدف اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی را تربیت مدیرکارآمد در استان دانست و گفت: رسالت ما زُبده‌یابی و زُبده‌پروری است و سعی براین است تا فعالیت‌های انجام شده به ویژه تشکیل مدرسه انقلاب را براساس نیاز استان انجام شود و فعالیت‌های این مدرسه بومی‌سازی شوند.

سرپرست اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزی کردستان در پایان بیان کرد: برنامه‌های گسترده‌ای از سوی اتحادیه برای دانش‌اموزان عضو این مجموعه انجام می‌شود که آموزش مهارت‌های فنی حرفه‌ای، رسانه، نویسندگی، کارگردانی، فیلمبرداری، مهارت‌های تندخوانی و علمی، زبان انگلیسی، سبک زندگی اسلامی و آموزش قرآن کریم از جمله این برنامه‌هاست.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 12 بهمن 1397 ساعت 07:54
  • اندازه قلم

یادداشت ها

 مطالبه گری از کلید های توسعه امروز است

صبح روز شنبه وقتی به محل کار خود رفتم و طبق معمول همه همکاران سر میز صبحانه جمع بودیم، از نماز جمعه دیروز تهران صحبت شد. شاید چون امام جمعه موقت تهران نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه ما بودند، آنقدر صحبت گل نمی کرد.

حاج آقای حاج علی اکبری عزیز قطعا امروز صبح خیلی از جاهایی که حتی کوچکترین وابستگی به شخصیت حقوقی حضرتعالی نداشته از شما گفتند و گل گفتند.

از خرق عادت شما در نماز جمعه پایتخت، از سنت شکنی که مردم به شدت استقبال کردند.

اصلا دوست ندارم بنویسم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، به همان میزان صمیمیتی که حضرتعالی با مردم شریف تهران در نماز جمعه اخیر ابراز کردید، قلم میزنم.

خطبه های روز گذشته را به دقت مطالعه کردم،اولا بسیار خرسندیم که نماز جمعه ما همانطور که باید مردمی می بود، دیروز بیشتر از هر زمان دیگری مردم محور بود و شما دوشادوش مردمی حرکت کردید که سال ها است در سرما و گرمای انقلاب چه جان فشانی ها که نکره اند. حاج آقای علی اکبری کیف کردم زمانی که سلفی شما را با مردم دیدم، با تمام وجود لذت بردم که این نوع نگاه را که نگاهی اساسا اسلامی و اصولا انقلابی است را مشاهده کردم.نکته ای که در نماز جمعه دیروز بسیار قابل تامل بود، و میتواند الگویی قوی برای مسئولین ما باشد، آنجایی است که حضرتعالی تشکر ویژه ای از منتقدین خود داشته اید و این حضرات را دعوت به نقد های مشفقانه بعدی نمودید.

این دعوت به مطالبه گری بی شک و همانطور که بارها و بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بوده است از راه کار های توسعه در جوامع امروز است، و این که نگاه حضرتعالی به منتقدین خود این چنین است بسیار ارزشمند است.

همانطور که پیش تر از مسئولین ما در پیام تبریکشان از دلگرمی در انتخاب شما صحبت کرده بودند، حقیر هم با قلم که امروز اسلحه ما در در جبهه فرهنگی است، اعلام می کنم که حاج آقای حاج علی اکبری دلگرمیم به حضورتان و ایمان داریم به اصولتان.

روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کردستان

انجمن اسلامی عضو می پذیرد

 

 

 

درباره ی اتحادیه

joomiاتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان با هدف ايجاد وحدت و هماهنگي بين انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان كشور و به منظور حراست از دستاوردهاي انقلاب و تحقق ارزشهاي اسلام و آرمانهاي انقلاب اسلامي و جهت بخشيدن به فعاليتهاي صنفي دانش‌آموزان مسلمان و متعهد، در سال 1358 با حمايتهاي معنوي و مادي حضرت امام خميني (ره) تأسيس و طي ساليان متمادي در زمينة تربيت نيروهاي مخلص دانش آموزي و حضور آنها در صحنه‌هاي انقلاب اقدام نموده است.